OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2018-04-10

Zestawy fajerwerków do samodzielnego odpalenia

Wyrzutnie typu compound(złożone)

Z uwagi  wprowadzenie Dyrektywy EU i związaną z nią  zmianę regulacji prawnych określających maksymalną ilość mieszaniny pirotechnicznej NEC w produkcie,  wiele wyrzutni z kategorii 3, a więc dostępnych w wolnej sprzedaży, zostało zaszeregowanych do kategorii 4.

Kategoria 4 obejmuje - jak wiadomo -  materiały profesjonalne dostępne tylko na podstawie koncesji lub pozwolenia.

Skutkiem tego wiele fajerwerków np. wyrzutni 100 strzałowych oraz większych zniknęło z rynku konsumenckiego.
Odpowiedź na te obostrzenia w przepisach stanowią wyrzutnie typu compound, zwane też wyrzutniami złożonymi(zestawy do samodzielnego odpalenia).

W odróżnieniu od tradycyjnych baterii konstrukcyjnie tworzących jedną  monolityczną całość, compoundy to wyrzutnie połączone, składające się z kilku modułów złączonych jednym lontem.

Zestawy do samodzielnego odpalenia

festiwal fajerwerkow na malcie w 2018 roku
Dzięki wyodrębnieniu na moduły bateria spełnia nowe wymogi i nie przekracza maksymalnej ilości mieszaniny pirotechnicznej dopuszczonej w materiale wybuchowym. Mówiąc w skrócie,  bateria typu compound to kilka mniejszych baterii zestawionych razem w jednym kartonie/skrzyni i połączonych lontem.

To rozwiązanie umożliwia w kreatywny sposób obejść piętrzące się kłody prawne rzucane przez EU i pozwala  nam wciąż cieszyć się dużymi i pięknymi wyrzutniami - wyrzutniami, które dzięki swojej rozbudowanej konstrukcji i wielkości – stanowią swoiste pokazy fajerwerków.

Wyrzutnie typu compound są niezastąpione na wszelkiego rodzaju imprezach, począwszy od Sylwestra przez śluby, eventy firmowe, a skończywszy na prywatnych uroczystościach okolicznościowych jak np. urodziny czy rocznice.

W naszym sklepie posiadamy bardzo duży wybór baterii typu compound. Znajdziecie je w kategorii wyrzutnie - zestawy pokazowe samoobsługowe.

Wyrzutnie złożone to doskonała, ekonomiczna  alternatywa dla profesjonalną pokazów fajerwerków.

Nie każdego stać na pokaz z obsługą; wybierając zestaw do samodzielnego odpalenia wciąż można cieszyć się pięknym widowiskiem pirotechnicznym  przy znacznie mniejszych kosztach.
pixelpixelpixelpixel