OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2023-03-15

Fajerwerkowa Prognoza Pogody

Gdzie i kiedy zobaczymy fajerwerki czyli wycieczka po pirotechnicznej mapie świata

Wraz z nadejściem wiosny na całym świecie rozpoczynają się długo wyczekiwane imprezy pirotechniczne.

Wśród nich są zarówno wielkie cykliczne festiwale, gdzie fajerwerki są stanowią główną ich atrakcję jak również mniejsze wydarzenia np. koncerty, eventy gdzie pirotechnika stanowi dodatek.

Wiele z nich wróciło po długiej przerwie spowodowanej pandemią Covid19. 

W poniższym wpisie przedstawimy fajerwerkową prognozę pogody obejmująca największe aktualne wydarzenie tego typu na świecie. 

Premierowy odcinek Fajerwerkowej Prognozy Pogody

W grudniu miala swoją premierę pierwsza odsłona naszej Fajerwerkowej Prognozy Pogody, pionierskiej i jednej takiej prezentacji w Polsce! 

W pilotażowej wersji jako synoptyk wystąpił znany z niekonwencjonalnych projektów sam pomysłodawca programu Bartek Ambrożkiewicz.

Jeśli jeszcze nie widzieliście koniecznie obejrzyjcie tutaj

Wydanie było zwiastunem naszego nowego cyklicznego projektu..

W tej chwili ze studia schodzi jeszcze gorący jak świeże bułeczki nowy odcinek Fajerwerkowej Prognozy Pogody! 

 

Nasza nowa Pogodynka

W marcu Fajerwerkowa Prognoza Pogody wchodzi na nowy level i zamiast Bartka możemy zobaczyć naszą nową fajerwerkową pogodynkę Ewę Fajerwerkiewiecz. Podczas dynamicznej czołówki  widzimy jak nasza sympatyczna synoptyczka spada z sięgającej aż do nieba tuby prosto do studia i zaczyna prognozować wydarzenia na pogodowej mapie pirotechniki. 

Zresztą zobaczcie sami… Fajerwerkowa Prognoza Pogody na naszym oficjalnym kanale Arka Fajerwerki oraz wersję na Tiktoku tutaj oraz tutaj

Ewa, z zamiłowania śpiewaczka, aktorka, osoba z pasją teatralną, dołączyła do naszej wielkiej rodziny Fajerwerkiewiczów wnosząc powiew artystycznej ekspresji. Wiedzieliśmy, że świetnie sprawdzi się w roli pogodynki. Prawdę mówiąc o mały włos nie uprzedziła nas TVP i TVN, jednak Ewa wybrała angaż w Arka Fajerwerki   

Prognoza fajerwerkowa w jej wykonaniu brzmi bombowo. A może chcecie wiedzieć jak wyglądają kulisy kręcenia programu? Oto backstage- fotki podczas przygotowywania materiału.

Gdzie błyśnie? Gdzie zagrzmi? 

Intencją Fajerwerkowej Prognozy Pogody jest informowania Was co ciekawego dzieje się na mapie pirotechnicznej Polski, Europy i Świata. Nasze dane meteorologiczne pochodzą ze sprawdzonych źródeł jak radary i zainstalowane przez nas na orbicie okołoziemskiej satelity.

Dowiecie się z nich gdzie odbywają się aktualnie festiwale fajerwerków, gdzie warto się wybrać by zobaczyć niezwykłe pokazy sztucznych ogni czy inne imprezy pirotechniczne.

Pierwszy punkt na mapie pirotechnicznej mapie pogodowej - Walencja

W najnowszej, tegorocznej odsłonie Fajerwerkowej Prognozy Pogody zabierzemy Was do Walencji, gdzie ma miejsce słynny Festiwal Fallas.

To jedna z najbardziej znanych i popularnych imprez w Hiszpanii i jedna tak na świecie! Pokazy petard zwane Mascletà, masowe palenie figurek Nintos podczas celebracji zwanej Cremà czy wreszcie Nit del Foc - Noc Ognia, gdzie niebo rozświetlą fantastycznej podniebne pokazy sztucznych ogni - to uczta o jakiej może marzyć każdy miłośnik pirotechniki. Więcej o tym niezwykłym festiwalu przeczytacie w naszym obszernym poście tutaj

Kiedy czytacie ten post my jesteśmy już spakowani i gotowi do wylotu na ten niezwykły festiwal.

Oczywiście nie zabraknie reportaży i relacji, gdzie pokażemy Wam to fantastyczne wydarzenie z bliska!  

Drugi punkt na mapie pirotechnicznej mapie pogodowej - Meksyk

Z Walencji nasza pogodynka zabierze nas prosto do Meksyku, gdzie właśnie trwa Festiwal Fajerwerków Tultepec.

To następna niesamowita, jedyna w swoim rodzaju celebracja pirotechniczna, jedna z najbardziej szalonych i dzikich takich imprez na świecie. Wydarzenie ściąga turystów i fanów pirotechniki w całego globu.

Niepowtarzalna okazja, żeby poczuć atmosferę i klimat pirotechniki w miejscu gdzie nie ma sztywnych norm i wydzielonych stref bezpieczeństwa, a fajerwerki są tak blisko widzów. 

W tym roku na festiwalu wystąpiła ekipa z Polski, nasi przyjaciele z firmy Nakaja Art. To wielkie wyróżnienie i niesamowita przygoda. Ich fantastyczne relacje można śledzić na na Facebooku. Tylko pozazdrościć! Gdyby tylko opanować zdolność bilokacji - bylibyśmy także i tam!

 

Trzeci punkt na mapie pirotechnicznej mapie pogodowej - Malta

Poza Festiwalem w Walencji i Meksyku na fajerwerkowej mapie Europy rysuje się też słynny Festiwal Fajerwerków Na Malcie, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia.

To już 22 edycja tej niesamowitej imprezy, której dodatkowo towarzyszyć będzie międzynarodowe sympozjum pirotechniczne czyli bardzo branżowe spotkanie pirotechników z całego globu.

Mamy nadzieje, że spodoba Wam się pierwszy oficjalny odcinek naszej Fajerwerkowej Prognozy Pogody. Będziemy starali się cyklicznie publikować kolejne edycje i zabierać Was w podróż po pirotechnicznej mapie świata.  

Kolejne odsłony już niebawem! Do zobaczenia!

pixelpixelpixelpixel