WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2024-05-18

Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Danang 2024

Co? Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Danang

Kiedy? 08.06.2024 do 13.07.2024

Gdzie? Danang, Wietnam

Po spektakularnym sukcesie w 2023,  kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków w Danang zbliża się dużymi krokami, by znowu w fantastyczny sposób rozświetlić letnie noce nad rzeką Han. 

Miejsce festiwalu w 2024 będzie podobne do tego z 2023 roku, obejmując zarówno obszar portu nad rzeką Ha - lokalizację pokazu sztucznych ogni, jak i wyznaczony obszar chodnika ulicy Tran Hung Dao przeznaczony do występów artystycznych.

Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Danang

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Danang w Wietnamie  to coroczna impreza pirotechniczna, gdzie rywalizują ze sobą najlepsi z najlepszych pirotechników z różnych krajów. Festiwal miał swoją premierę w 2008 r. i od tego czasu cieszy się niezmiennie ogromną popularnością, każdego sezonu ściągając turystów i miłośników pirotechniki z całego świata. Pierwsza edycja - jeszcze skromna - dała początek kolejnym - coraz bardziej rozbudowanym i widowiskowym. Dziś Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Danang jest jedną z najbardziej prestiżowym tego typu imprez na świecie.

Ideą Festiwalu od samego początku była promocja różnorodności kulturowej jak również specyfiki regionu, wzmacnianie harmonii i więzi pomiędzy narodami, pokoju na świecie, budowanie mostów między przeszłością i przyszłością oraz kreacja piękna fajerwerków w korespondencji z szerszym obrazem kultury, filozofii i sztuki.

W igrzyskach w 2024 r. weźmie udział 8 drużyn pirotechnicznych, w tym 7 międzynarodowych. Wśród nich znajdą się reprezentanci Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski, Chin i Finlandii. Jak co roku wystąpi też lokalny team z Wietnamu. Dla reprezentacji z  Chin, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec będzie to debiut, pierwszy występ w Danang. Polskę będzie reprezentowała - podobnie jak w roku poprzednim - firma Surex należąca do ścisłej światowej czołówki najlepszych ekip pirotechnicznych. 

Program Festiwalu Fajerwerków w Danang

W 2024 Festiwal  będzie realizowany w tym samym  formacie co w roku poprzednim, składając się z 5 wieczorów konkursowych, obejmujących 4 rundy eliminacyjne i jeden wieczór finałowy.

 • 8 czerwca 2024: Wieczór otwarcia / Drużyna z  Wietnamu i Drużyna z Francji
 • 15 czerwca 2024: Runda eliminacyjna /  Drużyna z  USA i Drużyna z Włoch
 • 22 czerwca 2024: Runda eliminacyjna /  Drużyna z  Niemiec i Drużyna z  Polski
 • 29 czerwca 2024: Runda eliminacyjna/ Drużyna z  Chin i Drużyna z  Finlandii
 • 13 lipca 2024: Finał Festiwalu.

 

Zgodnie z konwencją imprezy , każdej nocy drużyny zaprezentują 20 minutowy pokaz fajerwerków w oparciu o wybrany przez organizatorów motyw. Motywó łącznie będzie pięć:

 • Unikatowa Kultura ( Unique Culture)
 • Natura Mądrości ( Nature of Wisdom)
 • Inspirowane Miłością ( Love Inspiration)
 • Baśnie ( Fairy Tales)
 • Młoda Generacja ( Young Generation)

Tegoroczna edycja będzie już 12 odsłoną Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków w Danang. Impreza zadebiutowała 29 maja 2008 roku, jako część obchodów wyzwolenia miasta, oferując mieszkańcom i turystom pierwsze doświadczenie pokazów sztucznych ogni z choreografią do muzyki. Od tego czasu wydarzenie stało się wizytówką miasta, z roku na rok zdobywając coraz większa popularności i uznanie. W szranki stają tu najlepsze i najbardziej uhonorowane teamy pirotechniczne świata. 

Kryteria Oceny na Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków w Danang 

Ocena pokazów sztucznych ogni oparta jest o różne kryteria, do których należą: 

 • Oryginalność - tutaj oceniane jest kreatywne podejście do tematu, pomysłowość, unikatowość tak aranżacji jak samych efektów; kształtów i kolorów. 
 • Dynamika - istotny element, na który zwraca uwagę jury; liczy się “witalność”, impet i moc z jakimi wystrzeliwane są ładunki.
 • Synchronizacja - to niezwykle ważne kryterium - pokaz musi być dokładnie dopasowany do muzyki, tworzyć z nią spójną, harmonijną całość. 
 • Precyzja - ten element wiąże się z synchronizacją, tyczy się dbałości o “wstrzeliwanie się efektów w odpowiedni moment, w tempo, w akcent muzyczny. 
 • Zgodność z przyjętym motywem - premiowane jest nawiązanie, uchwycenie za pomocą efektów pirotechnicznych ducha tematu 

Danang - Perła Morza Południowochińskiego

Danang to  miasto leżące w środkowej części Wietnamu, nad Morzem Południowochińskim. Położone jest pomiędzy górami Truong Son, a malowniczym wybrzeżem, co czyni je miejscem o niezwykłym uroku przyrodniczym. Miasto jest trzecim co do wielkości miastem Wietnamu i stanowi ważny ośrodek gospodarczy, turystyczny oraz kulturalny. Poza fajerwerkami - Danang znane jest również z niewzykle urokliwej przyrody, bogactwa kulturowego oraz  miejskich atrakcji tustytycznych. W Danang znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, w tym:

 • Plaże: Danang słynie z pięknych, piaszczystych plaż, takich jak popularna plaża My Khe, która została nawet uznana przez czasopismo Forbes za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

 • Góry Marble: W pobliżu miasta znajdują się Góry Marble (Ngu Hanh Son), które oferują malownicze krajobrazy i interesujące jaskinie, a także są miejscem produkcji tradycyjnych wietnamskich rzeźb z marmuru.

 • Wietnamskie Muzeum Cham Sculpture: To muzeum prezentuje imponującą kolekcję rzeźb i artefaktów pochodzących z czasów Królestwa Cham, które kiedyś dominowało na tym terenie.

 • Wzgórze Ban Co: To miejsce oferuje zapierające dech w piersiach widoki na całe miasto oraz na Morze Południowochińskie. Jest to doskonałe miejsce na spacer i fotografowanie.

 • Most Golden Bridge: To nowoczesne architektoniczne arcydzieło, które stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Danang. Most Golden Bridge, zwany również "Dłonią Boga", wznosi się na wysokości ponad 1400 metrów nad poziomem morza i oferuje niezapomniane widoki na okolicę.

 • Budda Linh Ung: Wznoszący się nad miastem ogromny posąg Buddy to kolejna atrakcja wart odwiedzenia. Posąg ten jest imponującym przykładem buddyjskiej architektury i jest miejscem modlitwy i kontemplacji.

Wiodący Festiwal Fajerwerków w Azji 

Coraz większy rozmach i rosnąca popularność Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków w Danang przyniosła mu miano wiodącego wydarzenia pirotechnicznego w Azji. Obok pokazów sztucznych ogni impreza oferuje szereg atrakcji jak występy muzyczne, pokazy akrobatyczne, przedstawienia teatralne oraz pikniki kulinarne. Zeszłoroczna edycja przebiła popularnością wszystkie wcześniejsze - wywołała swoistą gorączkę turystyczną, ściągając prawie milion gości! 

Tegoroczna edycja nosi nazwę “ Made in Unity - światowe połączenie - blask na wszystkich kontynentach” i niesie przesłanie akcentujące takie wartości jak człowieczeństwo, pokój na świecie, przyjaźń między narodami i harmonia z naturą. Podobnie jak w latach ubiegłych, scena zostanie ustawiona nad rzeką Han i ozdobiona będzie wizerunkami brzoskwiniowych dzwonków – jednego z symbolicznych kwiatów szczytu Ba Na.

Życzymy wspaniałych, niezapomnianych wrażeń wszystkim, którzy wybierają się na ten wyjątkowy festiwal. No i oczywiście trzymamy kciuki za naszych rodaków, firmę Surex Fajerwerki

pixelpixelpixelpixel