OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2 najdziwniejsze rekordy pirotechniczne Guniess'a.

2018-04-05
2 najdziwniejsze rekordy pirotechniczne Guniess'a.

2 najdziwniejsze rekordy pirotechniczne.

Od czasu do czasu, fanów fajerwerków elektryzuje wiadomość o nowym, pobitym gdzieś na świecie rekordzie pirotechnicznym.

Na ogół przedmiotem rywalizacji jest ilość wystrzelonych w powietrze ładunków, ich wielkość lub - jak w przypadku  pirotechnicznych wodospadów - ich długość.

Wyobraźnia i kreatywność nie zna jednak granic.  Udowadniają to raz po raz w swoich eksperymentach niektórzy, co śmielsi  pirotechnicy. Poniżej dwa z bardziej dziwnych rekordów, jeśli chodzi o fajerwerki.

Największa ilość fajerwerków odpalona z kombinezonu pirotechnicznego.

Śmiałkiem, który dokonał tego osiągnięcia jest Mazuel Laurent Nat z Francji. Łącznie z kombinezonu Francuza odpalonych zostało 642 sztuki  fajerwerki. Rekord padł 13 czerwca 2014 r. w Grenoble we Francji.

Pierwszy w historii pokaz multisensoryczny.

Wydarzenie miało miejsce podczas imprezy Noworocznej 2013-  2014r. w Londynie. 50 tyś. zgromadzonych widzów mogło nie tylko podziwiać pokaz fajerwerków, lecz również poczuć zapach i smak generowanych podczas ich odpalania owocowych aromatów.

Podczas gdy na niebie wybuchały kolejne ogniste chryzantemy i brokatowe korony sycąc wizualne zmysły  publiczności, tuż nad ziemią spowiła zebrany tłum śliwkowa, jabłkowa i truskawkowa mgła.

Na koniec, jako uwieńczenie tej jedynej w swoim rodzaju uczty zmysłów,   na widzów spadł deszcz….. bananowego konfetti!!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixelpixelpixelpixel