WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

Blog

Plusy i Minusy Profesjonalnych Pokazów Fajerwerków
Profesjonalne pokazy sztucznych ogni to bez wątpienia najbardziej widowiskowy spektakl pirotechniczny. Precyzyjnie zaplanowane, doskonale zsynchronizowane z muzyką, rozświetlające niebo najpotężniejszą i najbogatszą gamą efektów - hipnotyzują swoim magicznym pięknem. Przy całym swoim splendorze nie są jednak pozbawione minusów, stąd też mają swoją alternatywę w postaci tzw. gotowych pokazów fajerwerków do samodzielnego odpalenia. Jakie są plusy i minusy profesjonalnych pokazów sztucznych ogni?
Czytaj więcej
ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024
ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024 to największa, najbardziej widowiskowa impreza lotnicza w Polsce, i jedno z najbardziej prestiżowych tego rodzaju wydarzeń w Europie. Co roku podniebne pokazy szybowce połączone z pirotechniką ściągają tysiące widzów zarówno z Polski jak i z zagranicy. W tym roku odbyła się już 5 edycja tego wyjątkowego podniebnego show. Od samego początku powstania imprezy mamy przyjemność i zaszczyt ją współtworzyć, rozświetlający wspaniałe akrobacje lotnicze niesamowitymi efektami pirotechnicznymi. Co roku podnosimy poprzeczkę. W tej edycji oprawa pirotechniczna była jeszcze majestatyczna i zapierająca dech w piersiach niż poprzednio.
Czytaj więcej
FESTIWAL FAJERWERKÓW IGNIS BRUNENSIS 2024
1 czerwca ruszyła kolejna edycja kultowego festiwalu Fajerwerków Ignis Brunensis w Brnie. To już 28 odsłona tego wyjątkowego wydarzenia pirotechnicznego, które ściąga miłośników fajerwerków z całej Europy. Podobnie jak w minionych latach, w szranki stanie kilka grup pirotechników - artystów - najlepsi w swoim fachu - sprawią, że niebo nad breńskim jeziorem zapłonie tysiącami fantastycznych kształtów i kolorów przy akompaniamencie doskonale zsynchronizowanej muzyki
Czytaj więcej
NOWE FAJERWERKI - MAJ 2024
Wiosna w pełni, a wraz z nią, wiosenna dostawa fajerwerków. Jak co miesiąc, nasza oferta poszerzyła się o wiele nowych, ciekawych produktów. Podobnie jak w kwietniu doszły fajerwerki z takich firm jak Jorge, Triplex i Maxsem. Pojawiły się także nowości od Funke/ Iskra.
Czytaj więcej
Międzynarodowy  Festiwal Fajerwerków w Danang 2024
Po spektakularnym sukcesie w 2023, kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków w Danang zbliża się dużymi krokami, by znowu w fantastyczny sposób rozświetlić letnie noce nad rzeką Han. Miejsce festiwalu w 2024 będzie podobne do tego z 2023 roku, obejmując zarówno obszar portu nad rzeką Ha - lokalizację pokazu sztucznych ogni, jak i wyznaczony obszar chodnika ulicy Tran Hung Dao przeznaczony do występów artystycznych
Czytaj więcej
Najpiękniejsze wyrzutnie fajerwerków na wesela
Wesele to szczególny moment w życiu każdej pary. Moment, w których zakochani mówią sobie TAK, by dzielić ze sobą szczęśliwe, ale i niekiedy smutne chwile ( wszakże, jak się mówi, ludzie są po to we dwoje, żeby radości mnożyć przez 2 a smutki dzielić przez 2) Ceremonia ślubna i wesele to wielka celebracja, gdzie goście towarzyszą nowożeńcom w świętowaniu początku ich wspólnej podróży przez życie. Jest to chwila czułości i romantycznego piękna, ale także pielęgnacji i i integracji więzów rodzinnych. Taka ceremonia wymaga zawsze wyjątkowej oprawy, tak aby poczuć i zapamiętać cudowną atmosferę chwili. A czy może być bardziej magiczny sposób na uczczenie tego szczególnego wydarzenia niż pokaz fajerwerków?
Czytaj więcej
Efekt Cracklingu w Fajerwerkach
Crackling czyli z ang. trzask, trzaskanie to jeden z najbardziej popularnych efektów wśród fajerwerków. Charakteryzuje się wizualnym efektem iskrzenia połączonym ze specyficznym dźwiękiem trzasku. Można go zobaczyć i usłyszeć w całym spektrum produktów pirotechnicznych. Występuje w wyrzutniach, wulkanach, rzymskich ogniach i rakietach. Czasem jest obecny jako efekt główny, niekiedy nawet jedyny; innym razem jako towarzyszący, pojawiający się pośród innych. Często możemy go zobaczyć podczas finalnej salwy, wieńczącej strzelanie wyrzutni. Crackling ma swoich miłośników, którzy wybierają właśnie te fajerwerki, gdzie charakterystyczne trzaskanie występuje. Czym jest efekt cracklingu? Jak się go wytwarza? Jeśli jesteście ciekawi, dowiecie się o tym w tym artykule.
Czytaj więcej
Nowe Fajerwerki - Kwiecień 2024
Jak większość z Was wie - nasza firma cały czas poszerza ofertę fajerwerków, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów. Każdego miesiąca staramy się wprowadzać nowości zapewniając jeszcze większy wybór pirotechniki. Nieustannie współpracujemy z doświadczonymi producentami, aby zapewnić naszym klientom dostęp do najwyższej jakości artykułów. Śledzimy bieżące trendy i robimy wszystko by w naszym asortymencie nie zabrakło najnowszych pozycji, które pojawiają się na rynku. Klasek, Triplex Funke, Gaoo, Jorge, Kometa / Magic Time, Maxsem, Panta, Piromax, Pyromoravia, SR PYRO, Super Power, Surex, Triplex, Tropic to tylko niektóre z firm, które znajdziecie w naszej ofercie
Czytaj więcej
Das PyroForum. Międzynarodowe Targi Fajerwerków 2024
PyroForum to jedna z największych imprez targowych w branży pirotechnicznej. Tego roku odbędzie się już 16 edycja tego wydarzenia. Po przerwie spowodowanej pandemią Covid19 targi powróciły w zeszłym roku w wielkim stylu, gromadząc największych importerów pirotechniki, technologów, naukowców i wszystkich miłośników fajerwerków. Tego roku możemy spodziewać się ponownie mocy wspaniałego kontentu, wystawców prezentujących nowe produkty oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, seminariów , warsztatów i paneli dyskusyjnych, a także pokazów sztucznych ogni. Pyroforum to doskonała okazja, że spotkać się z czołowymi producentami pirotechniki, poznać nowinki z branży, wziąć udział w dyskusjach, wymienić doświadczenia i nawiązać znajomości.
Czytaj więcej
Międzynarodowy festiwal fajerwerków w Penghu
Festiwal Fajerwerków Penghu to nie tylko zwykłe pokazy fajerwerków - to święto głęboko zakorzenione w tajwańskiej kulturze i historii. Datując swoje początki na lata 90., festiwal stał się trzymiesięcznym widowiskiem, które każdego lata przyciąga tysiące widzów z całego świata.
Czytaj więcej
Jakie wymogi musi spełniać sklep z fajerwerkami ?
Fajerwerki to specyficzny asortyment. Choć – wbrew obiegowemu myśleniu – handluje się nimi cały rok ( a nie tylko w grudniu) – największa sprzedaż przypada oczywiście na okres grudniowy, a szczególnie - bezpośrednio przedsylwestrowy. Wówczas w tej branży zaczyna się właśnie „sezon”. Największe natężenie ruchu to dni poświąteczne poprzedzające Sylwester.
Czytaj więcej
Fajerwerki jako motyw na tatuażach
Tatuaże, od dawna będące integralną częścią ludzkiej historii, przeszły długą drogę od symbolicznych rytuałów w starożytności do wyrazu indywidualności i sztuki w dzisiejszym społeczeństwie. Praktyka tatuażu towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat, sięgając zarówno starożytnych cywilizacji wschodnich, jak i zachodnich.
Czytaj więcej
Nowe Fajerwerki - Marzec 2024
Każdego miesiąca rozszerzamy ofertę naszego sklepu z fajerwerkami o nowe, ekscytujące produkty. Jesteśmy po to, aby każda uroczystość i każde wydarzenie stały się jeszcze bardziej niezapomniane dzięki ogromnej ofercie pirotechniki, jaką oferujemy. Współpracujemy z wszystkimi czołowymi importerami oraz producentami pirotechniki.
Czytaj więcej
Świece dymne do zdjęć
Świece dymne stanowią fascynujący element w fotografii, który może dodawać dramatyzmu, tajemniczości i głębi do obrazów. Ich wykorzystanie może być bardzo kreatywne i efektowne, zarówno w fotografii artystycznej, jak i reklamowej
Czytaj więcej
Grucci. Fajerwerki bijące rekordy Guinnessa
Grucci Fireworks to już szóste pokolenie rodziny, która z pasji do fajerwerków uczyniła sztukę i stworzyła jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych potęg pirotechnicznych. Wykonywane przez firmę Grucci pokazy sztucznych ogni rozświetlają największe imprezy świata od Nowego Jorku przez Dubaj aż po Pekin. Uświetniają najważniejsze wydarzenia historyczne jak inaugurację amerykańskich  prezydentów, igrzyska olimpijskie, otwarcia najznamienitszych miejsc na świecie jak hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kasyna w Las Vegas czy nadając blasku   prestiżowym eventom najbardziej znanych światowych marek
Czytaj więcej
Włoskie Fajerwerki
Jak powszechnie wiadomo światową stolicą fajerwerków są Chiny. To właśnie stamtąd, każdego roku płynie tysiące kontenerów z pirotechniką do wszystkich krajów globu.Najbardziej znanym z fajerwerków miastem jest Liuyang, skąd pochodzi 85% całej chińskiej produkcji pirotechniki.Choć Chiny wiodą prym jeśli chodzi o produkcje fajerwerków na świecie, nie są jedynym krajem gdzie wytwarza się wyroby pirotechniczne. Wśród innych znanych producentów pirotechniki ważną rolę odgrywają Włochy.
Czytaj więcej
Kwiaty z ognia. Fajerwerki w fotografii Davida Johnsona
Fajerwerki to magiczne, dynamiczne obrazy na niebie, które od wieków zachwycają publiczność ale także są bodźcem dla wielu artystów, którzy znajdują w nich inspirację dla swojej twórczości. Te artystyczne fasynacje znajdują swoje odzwierciedlenie m.in w fotografii. Widziane okiem twórcy, nabierają nowego, zaskakującego wymiaru. Dzięki fajerwerkom fotograficy, poprzez obiektyw aparatu mają okazję uwiecznić eksplozję kolorów i emocji, przekazując je widzom w szczególny, wyjątkowy sposób.Jednym z najbardziej znanych artystów-fotografów specjalizujących się w uwiecznianiu pirotechniki jest kanadyjski twórca David Johnson. Jego wyjątkowe zdjęcia sprawiają, że piękno fajerwerków nabiera innego, fantastycznego wymiaru.
Czytaj więcej
Najstarsze petardy na rynku
Choć fajerwerki znane są od tysięcy lat, a od stuleci rozświetlają wielkie wydarzenia polityczne i historyczne, rozpoczęcie masowej, wielkoskalowej produkcji pirotechniki datuje się na koniec XIX wieku. Pierwsze przeznaczone do tego celu, duże manufaktury powstały na półwyspie Makau w południowo - wschodnich Chinach. Najbardziej popularne wśród fajerwerków były wówczas petardy i to właśnie one stanowiły podstawę tamtejszej produkcji.
Czytaj więcej
Fajerwerki a ekologia
Fajerwerki stanowią niezaprzeczalnie niezwykle widowiskowy element wielu uroczystości, dodając niepowtarzalny urok i magię różnorodnym wydarzeniom. Od tradycyjnych festiwali po osobiste celebracje, fajerwerki wzbudzają zawsze zachwyt i radość u ludzi w każdym wieku.Jakkolwiek piękne, pokazy fajerwerków czy szerzej sama pirotechnika budzi czasem wątpliwości, co do jej wpływu na środowisko.W odpowiedzi na te niepokoje producenci fajerwerków w ostatnich podejmują coraz więcej działań w celu zmniejszenia wpływu oddziaływania fajerwerków na środowisko.
Czytaj więcej
Sztuka synchronizacji w pokazie fajerwerków
Profesjonalny pokaz fajerwerków to nie spontaniczne, przypadkowe odpalanie łądunków pirotechnicznych, wyrzutni, fontann, bomb itd., ale przemyślany, zaprojektowany scenariusz uwzględniający dopasowanie sekwencji i pojedynczych wystrzałów do aranżacji muzycznej, wszak to przecież muzyka dyryguje efektami, ich tempem, układem itp.
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixel