OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Blog

Kamera…Akcja! – czyli, technologie filmowania fajerwerków. Cz.II
Witajcie, tak jak zapowiadaliśmy, w II części materiału o technologiach filmowania pokazów sztucznych ogni opiszemy o wykorzystaniu do tego celu dronów. Warto zaznaczyć, że z roku na rok rośnie zainteresowanie posiadaniem własnej „mini floty powietrznej”, a co za tym idzie, ceny spadają. 

Zakup samego latającego modelu to nie wszystko. Praktycznie na całym świecie obowiązują przepisy dotyczące użytkowania dronów. Ale nie o tym będzie tu mowa. Zanim podejmiecie próby kręcenia pokazów fajerwerków dronami, poczytajcie jakie wymagania musicie spełnić, by móc z nich korzystać. 
Czytaj więcej
Kamera…Akcja! – czyli, technologie filmowania fajerwerków. Cz.I
Czy jesteście świadomi tego , jak łatwo w dzisiejszych czasach zrobić profesjonalne video pokazujące w pełnej krasie pokaz fajerwerków? Jedynie czego Wam potrzeba to odrobina wolnego czasu, chęci, aparat fotograficzny bądź smartfon oraz komputer z odpowiednim programem do obróbki.

Aktualnie wiele smartfonów przystosowanych jest do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jeśli Wasz telefon nie ma tej opcji, to znacie na pewno kogoś kto może Wam pożyczyć takiego smartfona na czas nagrywania.
Czytaj więcej
Jak bezpiecznie odpalać petardy
Podstawowym efektem petard jest huk. Siła huku zależy od ilości i rodzaju znajdującego się w nich prochu. Poza hukiem niektóre petardy posiadają też efekty dodatkowe np. błysk. Przykładem takiej petardy jest bardzo popularna i głośna petarda FP3. Obok potężnego huku w momencie detonacji wytwarza ona też czerwony błysk. W połowie 2016 roku petardy draskowe zostały wycofane ze sprzedaży.
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixel