MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

Kamera…Akcja! – czyli, technologie filmowania fajerwerków. Cz.I

2017-10-12
Kamera…Akcja! – czyli, technologie filmowania fajerwerków. Cz.IKamera…Akcja! – czyli, technologie filmowania fajerwerków. Cz.I  
Czy jesteście świadomi tego , jak łatwo w dzisiejszych czasach zrobić profesjonalne video pokazujące w pełnej krasie pokaz fajerwerków? Jedynie czego Wam potrzeba to odrobina wolnego czasu, chęci, aparat fotograficzny bądź smartfon oraz komputer z odpowiednim programem do obróbki.

Aktualnie wiele smartfonów przystosowanych jest do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jeśli Wasz telefon nie ma tej opcji, to znacie na pewno kogoś kto może Wam pożyczyć takiego smartfona na czas nagrywania.

Co ciekawe, istnieją wbudowane już w system „filtry fajerwerkowe” dostosowane do kręcenia pokazów.  

Nic trudnego!
Już na etapie kręcenia jesteście w stanie dodać ciekawe efekty takie jak rozproszony „background”, muzykę czy napisy. Przejdźmy dalej. W początkowej fazie do obróbki nakręconego materiału, z pozycji komputera możecie użyć niedocenianego Windows Movie Maker’a. Nie wiem czemu ale spotkałem się z wieloma opiniami, nie popartymi faktami, że Windows Movie Maker to nie nadające się do użytku oprogramowanie.

Być może wzięło się to ze stereotypu jakoby Internet Explorer był beznadziejną przeglądarką i duża część osób stwierdziła, że nawet nie ma sensu odpalać Movie Maker’a bo mogą się od razu zawieść. Nic bardziej mylnego – do zrobienia mega fajnego materiału jest wystarczającym programem

Profesjonalne podejście, proste narzędzia…
fajerwerki fotografia kamerowanie
W połączeniu z Power Pointem tworzą świetną kombinację. Są proste w obsłudze i intuicyjne. Byle „laik”, po uprzednim przeklikaniu różnych funkcji poradzi sobie ze zmontowaniem dobrego materiału z pokazu sztucznych ogni. Podstawowe oprogramowanie dzięki, któremu połączymy kilka filmików, potniemy je czy dodamy efekty oraz nagrywanie smartfonem w rozdzielczości 4K, dadzą nam satysfakcję z każdej uwiecznionej sekundy wystrzelonych petard, rakiet, bomb, wulkanów innych fajerwerków.  

Pamiętajcie, że na stronie naszej internetowej hurtowni fajerwerków jest podgląd na efekt jaki dają poszczególne wyroby. Wystarczy, że klikniecie na dany wyrób pirotechniczny i pod spodem znajdziecie materiał video pokazujący jakie pod osłoną nocy, niosą za sobą skutki odpalonych produktów.  

Już wkrótce pojawi się materiał, a właściwie druga część w której opiszemy między innymi filmowanie pokazów sztucznych ogni Dronem…
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixelpixelpixelpixel