OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Bezpieczne pokazy fajerwerków

2017-09-16
Bezpieczne pokazy fajerwerków

Bezpieczeństwo przy fajerwerkach

Pokazy fajerwerków budzą ekscytację wśród publiczności, jednak pewien dreszczyk emocji nieobcy jest także ekipie pirotechnicznej. Odrobina adrenaliny pozytywnie symuluje każdego, ale nie należy zapominać o bezpieczeństwie. W pierwszej kolejności – bezpieczeństwie widzów, w następnej – samych wykonawców.

Warunki udanego pokazu sztucznych ogni  
Pierwszą rzeczą jaka należy wykonać jest właściwy ogląd miejsca pokazu i sprawdzenie czy spełnia ono warunki bezpieczeństwa. Tutaj, zwrócić trzeba uwagę aby zapewniona była odpowiednia odległość od miejsca w którym będzie się gromadzić publiczność. W przypadku mniejszych pokazów jest to 50 m. , przy większych inscenizacjach z użyciem materiałów o wyższym stopniu zagrożenia nawet 100 m i więcej.  

sklep z tanimi fajerwerkami

Obok zapewnienia bezpiecznej odległości od ludzi, uwzględnia się m.in:
  1. specyfikę otoczenia a więc bliskość zabudowań
  2. rodzaj pokrycia dachowego
  3. rodzaj powierzchni, bliskość drzew
  4. warunki pogodowe np. susze , które mogą zwiększyć ryzyko pożaru.  

Przy imprezach masowych lub gdy istnieje zagrożenie pożarowe konieczne jest zawiadomienie odpowiednich służb, przede wszystkim pogotowia straży pożarnej.   Przy użycia ładunków typu bomby o dużej nośności wznoszącej pamiętać trzeba też o zawiadomieniu wieży kontroli lotów.  


Dla wykonawców pokazów pirotechnicznych dużym udogodnieniem jest technologia, która pozawala obecnie odpalać fajerwerki bez konieczności wchodzenia w bezpośrednią bliskość materiału pirotechnicznego. Pokazy fajerwerków odpala się przy użyciu specjalnego urządzania , za pomocą fal radiowych.

Dzięki temu, pirotechnicy mogą pozostawać w bezpiecznej odległości od tzw. „sceny ognia” i z tej pozycji odpalać pilotem poszczególne efekty, lub ich całe sekwencje. Przy większych pokazach całą sekwencja programowana jest i odpalana w całości przez specjalne urządzenia.

Doskonała alternatywą dla pokazów sztucznych ogni są gotowe zestawy do samodzielnego odpalenia dostępne w naszym sklepie internetowym z fajerwerkami.

Zestawy różnią się od siebie m.in ilością strzałów, dynamiką wystrzeliwanych ładunków oraz wielkością kalibru. Przy wyborze fajerwerków warto zwrócić uwagę na kaliber gdyż bezpośrednio warunkuje on wielkość i jakość efektów na niebie.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixelpixelpixelpixel