OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Chiński Nowy Rok 2016

2016-01-06
Chiński Nowy Rok 2016

W Chinach według kalendarza gregoriańskiego od 19 lutego 2015 do 7 lutego 2016 trwa rok kozy(owcy), na kolejne lata przypisane są zodiaki takie jak małpa, kogut, pies, świnia, szczur i bawół.

Chiński Nowy Rok nazywany także Świętem Wiosny zawsze przypada w miesiącach styczeń/luty, a każdy Chiński Nowy Rok jest reprezentowany przez 1 z 12 stworzeń chińskiego zodiak. W tym roku celebracja najważniejszego święta w Chinach przypada na 8 lutego i odpowiada mu dziewiąty znak zodiaku 猴 Małpa.

Fajerwerki w Chinach mają szczególne znaczenie w różnych tradycjach i legendach. Według wierzeń Chiński Nowy Rok rozpoczął się straszną bitwą z potworem Nian, bestią o ciele byka i głowie lwa. Nian, miał swój słaby punkt; bał się ognia i huku, Chińczycy aby przegonić złego potwora zaczęli odpalać sztuczne ognie.

Tradycyjne obchody Chińskiego Nowego Roku trwają dwa tygodnie i zwieńczone są Świętem Latarni (odpowiednik naszych Walentynek).

Podczas tych dwóch tygodni Chińczycy odwiedzają swoje rodziny, organizowane są ogromne festiwale na których można spróbować tradycyjnych potraw, oraz obejrzeć wielkie widowiska pirotechniczne.

W całym kraju a także w wielu innych częściach świata z duża populacją Chińczyków takich jak Malezja i Tajwan, odbywają się wielkie uroczystości i spektakle. Organizowane są parady smoków podczas których ludzie celebrują nowy rok z głowami lwa i smoka. Oczywiście całości dopełniają pokazy fajerwerków najczęściej z kilku miejsc w mieście jednocześnie tworząc jedną spójną całość.

Uroczystości odbywają się także na pozostałych kontynentach w dzielnicach Chinatown m.in w Londynie, Chicago, Paryżu czy Sydney, podczas których organizowane są tradycyjne parady smoków oraz pokazy sztucznych ogni.
https://www.youtube.com/watch?v=p2AzEO6I1Ts

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
pixelpixelpixelpixel