WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

Czy świece dymne można trzymać w dłoni?

2020-07-27
Czy świece dymne można trzymać w dłoni?

Świece dymne. Czy można je trzymać w dłoni?

Bardzo często nasi klienci pytają czy świece dymne można trzymać w dłoni.

Pytanie to pada najczęściej w kontekście sesji zdjęciowych z użyciem dymów. Otóż zgodnie z instrukcją żadnego z artykułów z kategorii świece dymne nie należy trzymać w dłoni. Choć są to produkty relatywnie bezpieczne nie posiadają certyfikatu, pozwalającego na bezpośredni kontakt z artykułem.

Oczywiście wiele osób w praktyce trzyma świece dymne w ręku podczas sesji zdjęciowych, co można zobaczyć na fotografiach w Internecie - natomiast my - jako sprzedawca nie możemy tego rekomendować.

Czy pirotechnikę można trzymać w ręku?

Zgodnie z certyfikację CE obowiązującą na wyroby pirotechniczne świece dymne należą do kategorii CE – T1 oraz P1.

Klasa T1: wyroby charakteryzujące się niskim stopniem zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska.
wyroby pirotechniczne teatralne - przeznaczone do wykorzystania na scenie wewnątrz lub na zewnątrz budynków, w tym w produkcji filmowej i telewizyjnej lub do podobnego użytku:

Klasa P1: wyroby charakteryzujące się niskim stopniem zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska.
Pozostałe wyroby pirotechniczne – inne wyroby pirotechniczne : stosowane w kolejnictwie, leśnictwie, lotnictwie

Minimalna bezpieczna odległość według instrukcji to w zależności od masy nec - 2m, 8m, 15m. Szczegółowa informacja dotycząca bezpiecznej odległości znajduje się na etykiecie każdego produktu.

W praktyce niektórzy do świec dymnych przyczepiają kijek, dzięki czemu unikają bezpośredniego kontaktu z produktem. Podyktowane jest to ostrożnością i faktem, że świece dymne podczas działania mogą stopniowo się nagrzewać.

Niemniej, jak już wspomnieliśmy my jako sprzedawca nie możemy rekomendować takiej praktyki i zwracamy uwagę, by przed użyciem wyrobu zawsze zapoznać się najpierw z instrukcją.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixelpixelpixelpixel