OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Diwali - hinduskie Święto Świateł

2022-11-04
Diwali - hinduskie Święto Świateł

Fajerwerki towarzyszą wielu świętom i tradycjom na całym świecie. Jednym z takich świąt jest hinduskie Święto Świateł- Diwali. 

Diwali to największe i najważniejsze wydarzenie w Indiach. Symbolizuje ono duchowe zwycięstwo światła nad ciemnością. Wspomina bohaterskiego króla Ramę, który pokonał okrutnego demona Rawanę i w blasku chwały powrócił do miasta Ajodhji. 

Obchodzone jest przez pięć dni i towarzyszą mu dekoracje kwiatowe oraz sztuczne ognie. Domy przyozdabiają lampki i kolorowe światełka. W tym czasie Hindusi przemierzają kraj składając wizyty najbliższym oraz obdarowują się wzajemnie prezentami. 

Diwali porównywane jest czasem do Świąt Bożego Narodzenia. Duchowe zwycięstwo światła nad ciemnością ma wymiar głęboko religijny. Jest to także okazja do spotkań rodzinnych i składania podarunków. W domowych zaciszach umieszcza się lampy oliwne. Z zewnątrz domostwa dekorują kolorowe światełka.  

Najważniejsze celebracje mają miejsce w trzecim dniu święta. Rodziny i przyjaciele zbierają się wtedy razem puszczając w niebo lampiony, odpalają zimne ognie i fajerwerki

Obok zimnych ogni najbardziej popularne podczas celebracji Diwali są fontanny i wulkany. Zdarzają się także rakiety. 

W Indiach obowiązują większe niż w wielu innych krajach restrykcje dotyczące sprzedaży i odpalania fajerwerkówDlatego bardzo mocno akcentuje się tam zasady bezpiecznego odpalania pirotechniki.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixelpixelpixelpixel