🚀 OSTATNI TYDZIEŃ! - WYPRZEDAŻ POSEZONOWA DO -70%

Fajerwerki na Nowy Rok w Emiratach Arabskich – nowy rekord świata!

2019-01-13
Fajerwerki na Nowy Rok w Emiratach Arabskich – nowy rekord świata!

Fajerwerki na Nowy Rok w Emiratach Arabskich – nowy rekord świata!

Zjednoczone Emiraty Arabskie – w tym roku – podobnie jak w poprzednim - sięgnęły po najwyższe laury i przy okazji Noworocznego pokazu fajerwerków – pobiły kolejny rekord świata.

Scenerią magicznego show było miasto Ras Al Chajma – jeden z najpiękniejszych Emiratów Arabskich rywalizujących teraz o palmę pierwszeństwa - jako miejscowości turystyczne - z Dubajem i Abu Zabi.

Wykonawcą pokazu fajerwerków była światowej sławy amerykańska grupa Grucci, firma mogąca pochwalić się ponad stuletnią tradycją , od pięciu pokoleń związana z przemysłem pirotechnicznym.

To nie pierwszy zresztą ich rekord, bo rok wcześniej zapisała się w historii rekordem Guinnesa w kategorii największej ilości wystrzelonych bomb. Pierwotnie zamierzeniem było stworzenie najdłuższej linii sztucznych ogni jaka kiedykolwiek istniała.

Pirotechnicy z Grucci nie tylko osiągnęli to zamierzenie, ale pobili także rekord w kategorii najdłuższego łańcucha fajerwerków. Czyli rekord został pobity dubeltowo.

Podczas 12 minutowego widowiska wykorzystano 11.284 fajerwerków ujętych w siedem odrębnych motywów kompozycyjnych. Całość filmowana była z 200 dronów szybujących nad i wokół wieży w Ras Al. Chajma.

Dwa tytuły zwycięskie z rzędu to nie lada wyczyn, coś co ciężko przebić. Pytanie więc czego możemy się spodziewać w tym roku?
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixelpixelpixelpixel