🚀 OSTATNI TYDZIEŃ! - WYPRZEDAŻ POSEZONOWA DO -70%

Jaką wyrzutnie wybrać?

2017-08-23
Jaką wyrzutnie wybrać?

Czym różnią się wyrzutnie fajerwerków

Wyrzutnie, zwane także kostkami lub bateriami nalezą bez wątpienia do najpopularniejszej grupy fajerwerków, stąd ich ogromny wybór.

Podstawową różnicą między bateriami jest ilość strzałów. Najmniejsze oferowane przez nas wyrzutnie zawierają 7 strzałów, większe wyrzutnie zawierają kilkadziesiąt strzałów a nawet kilkaset!.

Z reguły ilość strzałów bezpośrednio przekłada się na długość pracy wyrzutni, jednak wszystko zależy od modelu kostki. Baterie różnią się długością czasu pracy, w ofercie posiadamy zarówno wyrzutnie z szybkim i dynamicznym czasem pracy jak i wyrzutnie strzelające wolniej za to dłużej.

Przy wyborze kostki należy zwrócić uwagę na jej wagę, gdyż świadczy ona o zawartości prochu. Im większa zawartość prochu tym efekty na niebie będą wyrazistsze i ciekawsze.

Kaliber wyrzutni

Im większy kaliber tym rozpryskujące się na niebie efekty są większe. Pamiętajmy także że większy kaliber (większa zawartość użytej masy pirotechnicznej) przekłada się zazwyczaj na cenę wyrzutni. fajerwerki-poznan
Efekty wyrzutni

Wśród efektów wizualnych wyrzutni znajdziemy m.in: wierzby, palmy, smocze ogony czy bardzo popularne chryzantemy. Z efektów dźwiękowych m.in gwizd oraz tzw. crackling.

Większość wyrzutni posiada kilka różnych efektów, dzięki czemu uzyskujemy zróżnicowany i nie monotonny efekt.
Wyrzutnie proste i kątowe

Wyrzutnie kątowe wystrzeliwują ładunki pod różnym kątem dzięki czemu efekty rozkładają się na całym niebie.wyrzutnie-fajerwerkiPrzed odpaleniem wyrzutni prostej upewnijmy się że nad wyrzutnią nie znajdują się żadne przeszkody (korony drzew, elementy budynków). W przypadku wyrzutni kątowej musimy dodatkowo upewnić się ze po bokach mamy wolna przestrzeń.
Jak odpalić wyrzutnie

Przed odpalaniem baterii należy przeczytać instrukcje obsługi znajdującą się na etykiecie.

Baterie ustawiamy na płaskiej powierzchni i sprawdzamy jej stabilność. Sprawdzamy czy nad baterią nie znajdują się żadne przeszkody jak drzewa, przewody i trakcje elektryczne itp. W przypadku wyrzutni kątowych zwracamy uwagę czy nie ma żadnych przeszkód również po bokach.

Upewniamy się czy odległość od łatwopalnych obiektów np. samochodów, dachów jest odpowiednio duża. W przypadku wyrzutni o dużym kalibrze i mocy należących do klasy 3 ( klasa określa stopień zagrożenia jakie niesie ze sobą dany produkt ze względu na swój skład chemiczny oraz cechy konstrukcjo - techniczne)

W następnej kolejności usuwamy pomarańczową osłonę lontu i zapalamy lont na samym jego końcu. To ważne by zapalić lont właśnie na jego końcówce, gdyż zapewni to nam dostateczny czas na oddalenie się na bezpieczną odległość.

Jeżeli organizujemy mini pokaz pirotechniczny warto skorzystać z prostego sposobu na zabezpieczenie fajerwerków.
Nie zrywamy żadnej folii z góry ani nie dzielimy produktu na części!

Niektórzy użytkownicy baterii niepotrzebnie zrywają górną warstwę kostki, jest to niepotrzebne a wręcz nie wskazane. Siła wyrzuty bez problemu rozerwie górna folię ochronną kostki, tak więc wystarczy ze ułożymy wyrzutnie na płaskiej powierzchni oraz po sprawdzeniu czy nie ma żadnych przeszkód odpalimy końcówkę lontu po czym natychmiast oddalimy się na bezpieczna odległość.

Podczas odpalania lontu nie pochylamy się nad baterią. Odpalamy ją zbliżając się na długość ręki, a więc na możliwe największą odległość pozwalającą na wykonanie tej czynności.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixelpixelpixelpixel