OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Japonia - Kraj kwitnącej wiśni i… fajerwerków!

2017-09-19
Japonia - Kraj kwitnącej wiśni i… fajerwerków!

Kolebka światowych pokazów fajerwerków na najwyższym poziomie

Nie od dziś  wiadomo, że Japonia fajerwerkami stoi. W Internecie widnieją setki filmów ukazujących fenomenalne pokazy pirotechniczne, które mają miejsce w kraju kwitnącej wiśni. Precyzja wykonania, widowiskowe kształty na niebie i perfekcyjna synchronizacja z podkładem muzycznym – wszystko chodzi jak w dobrym japońskim zegarku.  

Podniebne historie

Patrząc na to co proponują nam specjaliści od pirotechniki z tamtejszych rejonów, odnosi się wrażenie, że to wszystko co dzieje się na niebie podczas pokazu to jedno wielka opowieść. Opowieść tak bardzo dopracowana, że przenika duszę każdego obserwatora i nie pozwala mu nawet na chwilę popaść w nudę. Dziesiątki tysięcy sztucznych ogni, ogrom efektów, miesiące poświęcone na przygotowania do pokazów, najlepsze zespoły – a wszystko po to by przez kilkanaście minut zbudować arcydzieło.  

Najsłynniejsze pokazy pirotechniczne w Japoni

fajerwerkiJeśli chcemy na żywo mieć okazję podziwiać słynne japońskie pokazy, warto udać się w tamtejszy rejon kiedy lato jest już w pełni odczuwalne. Zarówno w lipcowe jak i sierpniowe weekendy odbywają się tutaj niesamowite pokazy fajerwerków. Jednym z najważniejszych jest odbywający się 25 lipca w Tokio nad rzeką Sumida w dzielnicy Asakusa.

Jest to swego rodzaju regionalny festiwal, na którym można zjeść smaczne potrawy, ponapawać się widokiem zrelaksowanych ludzi w yukatach przechadzających się po mieście. Wydarzenie okraszone jest wystrzeleniem w niebo ponad 20 000 sztucznych ogni. To musi robić wrażenie.  

Dwa tygodnie później tj. 8 sierpnia ma miejsce festiwal nad Zatoką Tokijską w okolicy Tęczowego Mostu. W ten dzień główną atrakcją jest pokaz pirotechniczny. Co ciekawe, sztuczne ognie wystrzelone będą z zakotwiczonych na wodzie barek.   Nie można zapominać o wizycie na bardzo prestiżowym Narodowym Konkursie Fajerwerków w Omagari – biorą w nim udział tylko najznamienitsze zespoły, prezentując ultranowoczesne pokazy, które potrafią zachwycić szerokim wachlarzem wielokolorowych podniebnych efektów świetlnych.  

Warto jechać!

By móc podziwiać całokształt pirotechnicznych pokazów warto zadbać o dobre miejsce do ich obserwowania. Wydarzenia te przyciągają często ogromną publiczność i na wiele z nich należy przyjść dużo wcześniej, aby zarezerwować sobie dobre miejsce. Decydując się na wizytę w Tokio, pamiętajmy że tamtejsze „drapacze chmur” potrafią przysłonić widowisko. Jedno jest pewne – Japonia ma się czym poszczycić i warto zaplanować wycieczkę w ten rejon. Tamtejsze pokazy fajerwerków na długo zapadną nam w pamięci.

Dla wszystkich osób, które chcą stworzyć swój prywatny pokaz fajerwerków w mniejsze skali i dopasowany do budżetu, przygotowaliśmy w ofercie gotowe zestawy fajerwerków do samodzielnego odpalenia. Charakteryzują się one dużą ilością wystrzałów o zróżnicowanym kalibrze i efektach, tworząc razem dynamiczny pokaz fajerwerków. Zestawy sa dostępne w naszym sklepie internetowym z fajerwerkami w zakładce Wyrzutnie.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixelpixelpixelpixel