OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Koniec głośnych petard? Ograniczenia w produkcji fajerwerków w Chinach!

2020-05-21
Koniec głośnych petard? Ograniczenia w produkcji fajerwerków w Chinach!

Koniec głośnych petard? Nowe ograniczenia w produkcji fajerwerków w Chinach

Od tego roku produkcja fajerwerków, a w szczególności petard w Chinach poddana została rygorystycznym – praktycznym - obostrzeniom.

Chińska norma GB 10631-2013 określająca maksymalną masę nec w petardach, będąca do tej pory martwym przepisem od teraz będzie rygorystycznie przestrzegana.

Zakaz produkcji mocnych petard oraz emiterów dźwięku

Petardy oparte na czarnym prochu nie będą mogły przekraczać 1g. nec natomiast te, gdzie używany jest flash powder ( petardy hukowo-błyskowe) jak np. popularne FP3 od Jorge nie przekroczą masy nec 0,5g!.

W praktyce oznaczać będzie to to że wszystkie głośne petardy powyżej tych norm jak FP3 Big, JC05 small z firmy Jorge oraz emitery dźwięku takie jak Dumbum P6A11 czy Dumbum 2G+ P5DU13 oraz wiele innych petard hukowych produkowanych w Chinach znikną z rynku.

Dotyczy to także emiterów z firmy Funke jak popularny Shark PS5, Funkenschlag 3 FB3-FS, Petardy dymno-hukowe Nebelschlag FP5-SM itd oraz popularnych w ostatnich latach emiterów firmy Tropic - Exploder 4 oraz Exploder 5.

Produkcja petard w Europie

Wielu importerów szuka alternatywnych źródeł dostaw mocnych petard i emiterów dźwięku. Pewną nadzieję stanowi przeniesienie produkcji do innych krajów jak np. Albanii (fabryka Pirotecnica Arpi) gdzie w tej chwili planuje rozwój produkcji m.in firma Klásek. Być może inne firmy pójdą również w te ślady.

Kolejna alternatywą są petardy produkcji Słowackiej lub Włoskiej, które są jednak zdecydowanie droższe niż ich Chińskie odpowiedniki.

Póki co dostępność mocnych petard na rynku stoi jednak pod znakiem zapytania.

Wiadomości o restrykcjach w produkcji głośnych petard nie napawają optymizmem, zwłaszcza miłośników potężnego huku. Miejmy nadzieje, że znajdą się alternatywne źródła dostaw petard i emiterów dźwięku.

Niemniej zachęcamy do zaopatrzenia się w ww. produkty już teraz, póki jeszcze to możliwe. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z dostępną ofertą.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixelpixelpixelpixel