OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Lance do napisów. Jak powstaje płonąca grafika?

2023-02-28
Lance do napisów. Jak powstaje płonąca grafika?

Lance pirotechniczne do tworzenia napisów. Jak powstaje płonąca grafika?

Lance do napisów lub też lance pirotechniczne to pirotechniczne punkty świetlne należące do kategorii fajerwerków cichych.

Są to małe rurki wypełnione wolno palącą się substancją kolorystyczną, w efekcie tworzącą niewielki płomień.

Napisy pirotechniczne tworzone przy pomocy lanc są bardzo efektowne. Praktycznie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Bardzo często używane są do tworzenia: nazwy, symbolu, inicjały pary młodej czy też logo firmy. Często wykorzystywane są podczas imprez okolicznościowych. Na weselach może to być symbol serca, inicjały pary młodej, napis “I love you”. Podczas imprez i eventów - napis “Witamy”, logo firmy itp.

Lance często łączy się tzw. Pyrolepą (taśmą prochową), która inicjuję wszystkie lance w tym samym momencie. Gdy następuje jego odpalenie lance rozświetlają się tworząc obraz. Efekt utrzymuje się średnio 40-60 sekund. Dzielą się na tzw. boczne określane jako landscape lub side, gdzie płomień wydobywa się z boku oraz klasyczne, w których płomień wydobywa się z przodu.

Lance świetlne do napisów

Poza lancami 60 - sekundowymi dostępne są także krócej palące, 35 - sekundowe. 

Dostępne w naszym sklepie lance pochodzą od firmy Jorge - wiodącego producenta fajerwerków, znanego zarówno w Polsce jak i innych krajach Europy. Produkty tej marki od lat są synonim jakości oraz gwarancją bezpieczeństwa. 

Lance do napisów to doskonały sposób na rozświetlenie ważnego eventu i dodanie blasku imprezie. Mimo, że potocznie zalicza się je do pirotechniki scenicznej. ze względu na dym, który generują stosuje się je na zewnątrz, w plenerach.

Lance do napisów można łączyć inną pirotechniką. Mogą stanowić preludium do klasycznego pokazu sztucznych ogni. Często towarzyszą im także efekty pirotechniki scenicznej jak fontanny, wodospady, miny pirotechniczne. W połączeniu z odpowiednią aranżacją muzyczną tworzą niesamowite artystyczne show.

Skrócona instrukcja montażu lanc pirotechnicznych:

Przy pracy z materiałami pirotechnicznymi nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu.

W przypadku bardziej złożonych napisów / kształtów warto zlecić tę usługę profesjonalnej firmie, która posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie.

  1. Rozplanuj jak ma wyglądać kształt lub tekst, który chcesz przygotować
  2. Przygotuj stelaż na którym zamontujesz lance
  3. Lance najlepiej mocować trytykami
  4. Po zamocowaniu połącz wszystkie lance Pyrolepą (szybkim lontem)

Napisy fajerwerkowe jako dodatek do pokazów fajerwerków na weselach

Pokazy fajerwerków na weselach to coraz popularniejszy trend wśród par młodych, które chcą uczynić swój wielki dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Pirotechnika to efektowny element, który z pewnością zrobi wrażenie na gościach i stworzy niezapomnianą atmosferę.

Najlepiej zlecić tę usługę profesjonalnej firmie, która posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w organizacji pokazów fajerwerków na różnego rodzaju eventach, w tym weselach. W trakcie pokazu fajerwerków na weselu można zobaczyć wiele efektów, takich jak kolorowe fontanny, wielokolorowe podniebne efekty. Dodatkowym urozmaiceniem mogą być właśnie indywidualne napisy tworzone za pomocą lanc pirotechnicznych.

Przykładowo możemy stworzyć inicjały pary młodej, serce lub spersonalizowany tekst.

Kilka przykładowych realizacji można zobaczyć poniżej:

Napisy fajerwerkowe jako dodatek na imprezach firmowych

Napisy pirotechniczne to nie tylko świetny dodatek na weselach ale również imprezach firmowych. Przy ich pomocy możemy stworzyć np. logo firmy.

Z tego pomysłu skorzystało wiele mniejszych firm ale również tacy giganci jak: Coca-Cola, Sheraton, Citroen, eBay. Zapewni to ciekawych pirotechniczny dodatek, który co ważne w odróżnieniu od pokazów pirotechnicznych jest całkowicie cichy.

Kilka przykładowych realizacji można zobaczyć poniżej:

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

pixelpixelpixelpixel