MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Globalfest

2022-08-19
Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Globalfest

Co? Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Globalfest

Gdzie? Park Elliston, Calgary, Kanada

Kiedy? 18,20,23,25,27 sierpnia

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną wraca Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Globalfest. Jak przed laty festiwal odbędzie się w Parku Elliston, w Calgary, w Kanadzie. 

Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Globalfest to prestiżowa impreza ściągająca najwyżej klasy artystów pirotechniki z całego globu. Przy tworzeniu scenariusz do pokazu fajerwerków, każda ekipa musi w swoim występie uwzględnić określone kryteria.

  • Jakość pokazu fajerwerków
  • Oryginalność koncepcji artystycznej 
  • Blask i bogactwo kolorów
  • 50% muzyki musi pochodzić z rodzimego kraju wykonawcy
  • Synchronizacja: precyzja połączenia muzyki, efektów dźwiękowych i fajerwerków

Jezioro w Elliston Park nadaje festiwalowi szczególny wymiar – odbicia w wodzie dodają płynnego, migoczącego lustra pokazu rozgrywającego się powyżej. Intencją projektanta jest stworzenie widowiska, w którym widzowie zatracą się w barwach i rytmach ekspozycji, jednocześnie zahipnotyzowani rytmem eksplozji i migotliwymi formami.

Program Festiwalu

  • 18 sierpnia: Amir Morani Fireworks (Indie)
  • 20 sierpnia: FIREevent GmbH (Austria)
  • 23 sierpnia Etienne Lacroix Tous Artifices SA (Ruggieri) (Francja) 
  • 25 sierpnia Union Creatives (Niemcy)
  • 27 sierpnia Archangel Fireworks Inc. (Kanada)

Szczegółowe przedstawienie programu wykonawców

18 sierpnia: Amir Morani Fireworks (Indie)

Tytuł programu: Pyromusical autorstwa Morani Fireworks

Piromusical rozpocznie podróż przez niektóre z najlepszych indyjskich utworów muzycznych. Celem spektaklu jest, aby publiczność śpiewała, tańczyła i była zahipnotyzowana podczas wzlotów i upadków pokazu fajerwerków. 

20 sierpnia: FIREevent GmbH (Austria)

Tytuł spektaklu: Dźwięki muzyki

Od zaśnieżonych gór po czyste, błękitne jezioro, od zielonego lasu po żółte pola. Austria jest mała, ale piękna. Chcemy zabrać publiczność w emocjonującą podróż po naszym kraju ukazując różnorodność przyrody i muzyki w naszym show. Mocne obrazy na niebie i odbicia na wodzie poruszą serce i duszę – i być może uważny widz dostrzeże podobieństwa do Kanady.

23 sierpnia Etienne Lacroix Tous Artifices SA (Ruggieri) (Francja)

Tytuł spektaklu: Pokolenie 80

Piromuzyczne show, które sprawi, że Calgary zaśpiewa! Największe hity lat 80-tych rozświetlą Calgary wspaniałą, dynamiczną i niesamowicie kolorową pirotechniką. To wielki, popularny festiwal fajerwerków, wyjątkowy moment dla każdego – gdzie każdy znajdzie swoją porcję radości i ulubione utwory, wszystkie pokolenia razem. „Generation 80” jest zaaranżowany jak wielki koncert na żywo. Pirotechnika dołącza do świateł, aby Elliston Park bawił się i tańczył. Tylko największe hity, hity, które muzycznie tworzyły lata 80-te!

25 sierpnia Union Creatives (Niemcy)

Tytuł spektaklu: Jesteśmy jednością 

„Jesteśmy jednością” to proste przesłanie! Zwłaszcza w czasach, gdy świat szuka spokojnej jedności i kolorowej różnorodności – tutaj warto postawić akcent!  Dlatego ten program również zaczyna się piosenką „We are one beautiful people”.

27 sierpnia Archangel Fireworks Inc. (Kanada)

Tytuł spektaklu: Wiatr Przemian

W naszym obecnym świecie nie ma miejsca na wojnę. Ludzkie tarcze budowane są jako mury z zasobów naturalnych, historycznych włości i dostępu do pieniędzy. Czuliśmy powiew zmian i znów czekamy na dzień, w którym nasi przywódcy przejdą do działania, bo słowa nie wystarczą, aby naprawdę chronić ludzi. 

Festiwal Fajerwerków Globalfest to prawdziwa uczta dla miłośników pirotechniki i muzyki. Wśród utworów usłyszymy takie legendarne dzieła jak Wind of Change zespołu Scorpions, Use your Illusion Guns n Roses, Final Countdown Europe oraz wiele innych nieśmiertelnych klasyków. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixelpixelpixelpixel