OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Hanowerze 2022

2022-05-06
Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Hanowerze 2022

Po dwóch latach ciszy spowodowanej pandemią doczekaliśmy się  w końcu powrotu festiwali fajerwerków. Jednym z pierwszych, które rozświetlą niebo po długiej przerwie jest Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Hanowerze 2022 .

To już 30-sta edycja tego niesamowitego wydarzenia, które ściąga największych artystów sceny piro z całego świata. Hasło tegorocznego konkursu to: 5 terminów - 5 drużyn - 5 kontynentów. Festiwal jest podzielony na pięć oddzielnych odsłon - każda odsłona to występ grupy z innego kontynentu. 

Kiedy? Gdzie? Kto?

Skylighter Fireworx. Australia

Rywalizację rozpocznie przedstawiciel z Australii.

Kiedy? 28.05.2022.

Skylighter Fireworx to firma rodzinna założona przez Maxa Brunnera. Dzięki pasji i zamiłowaniu do kreacji pirotechnicznej z małej rodzinnej firmy Skylighter Fireworx stał się znany i sławny w całej Australii, a także na innych kontynentach. Wyróżniona licznymi nagrodami m.in w Makao, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy na Filipinach - grupa potrafi co roku zaskoczyć publiczność i jury swoją innowacyjnością i kunsztem artystycznym. 

Vulcan Display Fireworks. Azja. 

Jako druga wystąpi firma z Azjii.

Kiedy? 11.06.2022.

Vulcan Display Fireworks to jeden z pionierów w branży pirotechnicznej. Grupa powstała w 1974 r.  a następnie w latach 90’ przeżyła dynamiczny rozkwit zarówno na polu wykonywania pokazów sztucznych ogni jak i ich produkcji. Obecnie firma posiada fabryki w Hunan, Guangdong i Guangxi. Od początku 2000 r. Vulcan Display Fireworks bierze również  udział w międzynarodowych festiwalach fajerwerków. Już dwukrotnie  udało im się zdobyć palmę pierwszeństwa w Hanowerze i  wrócić do domu z najwyższą nagrodą. 

Pirotecnia Internacional. Ameryka

Trzecią firmą, która wystąpi na festiwalu będzie team z Ameryki.

Kiedy? 20.08.2022

Największa i najważniejsza firma pirotechniczna w Meksyku. Łączy ze sobą równowagę między tradycją i nowoczesną technologią. Działa od blisko 50 lat rozświetlający najważniejsze wydarzenia w kraju jak narodowe Święto Niepodległości, wizyta papieża Jana Pawła II w Meksyku, szczyt G20 w Los Cabos czy finał meksykańskiej ligi piłkarskiej.

Fireworks for Africa. Afryka. 

Firma powstała w 1996 r. i od tego czasu nie przestaje się rozwijać. Z siedzibą w Muldersdrift w Johannesburgu  jest wiodącym wykonawcą pokazów fajerwerków w całej Afryce Południowej. Fireworks for Africa uświetniała takie imprezy jak występy Tiny Turner, Bon Jovi, Pavarottiego.

Wykonywała też oprawę pirotechniczną na Mistrzostwach Świata FIFA 2010 w Afryce. Zespół może poszczycić się tytułem zwycięzcy na Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków w Blackpool w 2017

Surex Polska. Europa. 

Surex to najbardziej uznany wykonawca pokazów fajerwerków w Polsce, nagrodzony licznymi laurami na festiwalach całego świata.

Powstał jako firma rodzinna w 1996 r. i od tego czasu dominuje na  krajowej scenie pokazów sztucznych ogni, a równolegle tym zajmuje się importem i sprzedażą pirotechniki. Jego hasło brzmi: Nasza Pasja. Twoje uczucia. Wśród wielu sukcesów firmy Surex wymienić można III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków w Szanghaju,w 2012 a także I i II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Fajerwerków w Pohang/Korea Południowa w 2014. 

Festiwal Fajerwerków w Hanowerze to niezwykłe wydarzenie, które co rok ściąga tysiące miłośników sztucznuch ogni z całego globu. Inspiruje, czaruje, urzeka. Nim w barokowym ogrodzie w Herrenhausen  zapadnie zmierzch w powietrzu unosi się już przyjemna ekscytacja. Oczekiwanie na magiczny karnawał barw i dźwięków, który rozświetli  nocne niebo nad Hannoverem. 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixelpixelpixelpixel