OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Największa na świecie bomba odpalona z powodzeniem! Rekord świata Pobity!

2020-02-10
Największa na świecie bomba odpalona z powodzeniem! Rekord świata Pobity!

Rekord świata Pobity! - Największa na świecie bomba pirotechniczna.

Wieczorem 8 lutego w Kolorado w USA podczas corocznego Festiwalu Fajerwerków Steamboat Springs odpalono największą w historii bombę pobijając tym samym poprzedni rekord świata.

Za sukcesem stoi Tim Bordena i jego ekipa pasjonatów fajerwerków, twórców Steamboat Springs. Tim Borden od kilkudziesięciu lat fascynuje się pirotechniką. Swoją przygodę z fajerwerkami rozpoczął w drugiej klasie szkoły podstawowej. Fajerwerki traktuje całkowicie hobbistycznie, nie czerpie z tego żadnych korzyści finansowych.

Rekordowa bomba miała 158 centymetrów średnicy (66 cali). Bomba jest tak wielka, że po jej stworzeniu wydrążono w niej dziurę tak dużą aby zmieścić się mógł w niej człowiek. 30 stycznia nastąpiło oficjalne ważenie kolosa - zarejestrowany rekord Guinnessa to 1269 kg.

Działo, z którego została wystrzelona wyprodukowano dwa lata temu w Waszyngtonie i waży 7 ton. Wykonane jest z 5 centymetrowej stali. Długość rury wynosi 8 metrów. Na tę długość działo umieszczone jest w ziemi, co zapewnia odpowiedni pozom bezpieczeństwa. Ponad grunt wystaje tylko mały fragment rury.

Odległość od widzów wynosiła ok. 15 mil. Z tej odległości bomba była dobrze widziana i słyszana. Wysokość, na której nastąpiła eksplozja oscylowała na poziomie 1000 metrów. Odpalania miało miejsce ze szczytu Howelsen Hill, co dodatkowo „podniosło” widoczność efektu.

Film video z zarejestrowanym rekordem Guinessa na największa bombe pirotechniczną (fireworks shell).

Na filmie z odpalenia widać jak wysoko w niebo wznosi się złota kometa, by w finalnym momencie wybuchnąć monstrualną eksplozją rozświetlająca firmament gigantycznym blaskiem, przechodzącym w opadającą świetlistą wierzbę z czerwonymi koronami.

Efekt – widok jak i dźwięk był zapierający dech w piersiach. Słychać to w okrzykach radości i euforii zachwyconych widzów.Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixelpixelpixelpixel