OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Największy Pokaz Fajerwerków. Rekord Guinnessa Pobity.

2017-10-05
Największy Pokaz Fajerwerków. Rekord Guinnessa  Pobity.

Największy pokaz fajerwerków!

Małe miasto w Norwegii Søgne pobiło rekord Guinnessa organizując największy pokaz fajerwerków w historii. Dotychczasowy rekord należał do Dubaju, gdzie w noc sylwestrową 2013 r. odpalono 479,651 bomb. Pokaz fajerwerków w Søgne odbył się na cześć 200 rocznicy uchwalania norweskiej konstytucji.

Widowisko trwało 20 minut, w czasie których wystrzelono 540,382 ładunków pirotechnicznych.


Andre Sture, menadżer firmy, która wykonywała pokaz, przyznał, że idea pobicia rekordu narodziła się już w styczniu 2014r. W wywiadzie dla 7days wyjawił dziennikarzowi:
Wszyscy oglądaliśmy online pokaz fajerwerków w Dubaju. Pewnego ranka jeden z moich klientów zadzwonił i zaproponował|, czy nie spróbować i nie pobić rekordu. W pierwszej chwili pomyślałem , że oszalał. To niemożliwe. Później jednak zastanowiliśmy się, iż stwierdziliśmy że to jest możliwe.

Widowisko zaczęło się o godz. 18:06, 29 października 2014 i przyciągnęło 15 tyś widzów. Niebo rozświetlił ocean kolorów czerwonego, białego i niebieskiego, w zamyśle udrapowanych w gigantycznych norweską flagę. Według organizatorów obszar rozbłysków przekraczał rozmiarem boisko piłkarskie.  

Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Choć pokaz pirotechniczny w Norwegii przewyższył ilością użytej pirotechniki ten w Dubaju, niekoniecznie był równie zachwycający i pełen splendoru.

Piękno nie jest policzalne i jako takie nie jest wynikiem branym w rachubę dla księgi Guinnessa- sam przyznaje Andre Sture. - My skupiliśmy się na ilości strzałów – dodaje. Kto wie może Dubaj będzie chciał odzyskać tytuł i następnym razem odpali milion fajerwerków?
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixelpixelpixelpixel