🚀 OSTATNI TYDZIEŃ! - WYPRZEDAŻ POSEZONOWA DO -70%

Narodowy dzień fajerwerków w Szwajcarii

2017-10-09
Narodowy dzień fajerwerków w Szwajcarii

Fajerwerki w Szwajcarii

1 sierpnia w Szwajcarii obchodzone jest Narodowe Święto Fajerwerkó ustanowione w 1891 r. w rocznicę powstania Konfederacji Szwajcarskiej. Od tego czasu jest to najważniejsze w tym kraju święto państwowe. We wszystkich kantonach odbywają się związane z nim uroczystości, wśród festynów, białych i czerwonych dekoracji i oczywiście fajerwerków. Szwajcarzy uwielbiają pokazy sztucznych ogni, tym piękniejsze, że tło dla nich stanowią wspaniałe alpejskie krajobrazy.


W tym roku, w związku z bardzo wysokimi- jak na ten rejon świata - temperaturami sięgającymi nawet do 38 stopni, lokalne władze nałożyły pewne ograniczenia. Z uwagi na ryzyko pożarów, w sześciu kantonach wprowadzono zakaz używania sztucznych ogni. Na szczęście w pozostałych 21 kantonach, jak co rok fajerwerki rozświetlą szwajcarskie niebo.

Największe pokazy sztucznych ogni odbędą się w Zurychu, Genewie, Lugano, a także przy rekordowym w Europie pod względem przepływu wody Wodospadzie Rheinfall, położonym nieopodal miasta Szafuza nad Renem.

Warto dodać, że w Szwajcarii wolno wykonywać pokazy fajerwerków pod warunkiem posiadania licencji. W przypadków profesjonalnych materiałów pirotechnicznych klasy 4 wymagane jest dodatkowo ukończenie tygodniowego kursu przygotowawczego zakończonego egzaminem.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixelpixelpixelpixel