OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Petardy hukowe

2019-12-06
Petardy hukowe

Petardy hukowe

Petardy to podstawowy produkt, jeśli chodzi o fajerwerki. Czasami określenie „petardy” bywa nawet używane jako synonim fajerwerków.

Jak wiadomo Sylwester bez huku to nie Sylwester, a więc petardy jako pirotechnika akustyczna stanowi obowiązkowy element sezonowej sprzedaży i absolutny „must have” w ofercie sylwestrowej.

Na rynku istnieją ogromne ilości różnorodnych petard. Różnią się od siebie takimi parametrami jak wielkość, siła, ilość masy pirotechnicznej, rodzaj efektu (poza podstawowym efektem akustycznym niektóre petardy posiadają także efekt wizualny jak błysk, płomień, stroboskop itp. ), kształt, sposób strzelania, sposób pakowania, producent, szata graficzna.

Jeśli chodzi o kryterium wielkości to mamy drobne i dość lekkie petardy jak popularne K0201 tzw. Pikolaki i różne ich warianty w różny sposób pakowane, poprzez K0202 i większe jeszcze K0203, K0204 i wiele, wiele innych - skończywszy na ogromnych i kultowych już petardach Achtung.

Wielkość idzie zwykle w parze z siłą, ale nie zawsze jest to regułą.
Najsilniejsze obecnie petardy na rynku z uwagi na swoją moc zostały przeniesione do kategorii CE P1 i sprzedawane są pod ogólną nazwą emitery dźwięku. Do nich należą: Dumbum P6AE, Signalos, TP5, TP4, Shark, Titanblitz, Scream itp.

Odrębną kategorią petard ze względu na sposób strzelania są petardy – karabinki, czyli połączony szeregowo w jeden zwój ciąg petard, które po odpaleniu jednego lontu zaczynając strzelać jedna po drugiej w serii przypominając odgłos karabiny maszynowego.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixelpixelpixelpixel