OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Rekord świata w wystrzeleniu największej i najcięższej bomby na świecie.

2017-10-11
Rekord świata w wystrzeleniu największej i najcięższej bomby na świecie.

Rekord świata w wystrzeleniu największej i najcięższej bomby na świecie.

Ważąca prawie 500 kg bomba, która została wystrzelona w powietrze 11 października 2014 roku, do dnia dzisiejszego dzierży miano największej i najcięższej bomby jaką kiedykolwiek widział świat w podniebnej przestrzeni. Swoją rozpiętością i masą przebiła ówczesną rekordzistkę zwaną „Yonshakudama”. Ta z kolei była „ledwie” 50 kilogramów lżejsza, a jej średnica wynosiła 120 centymetrów.

Potężna ekslopzja!
Fenghuang Boisterous Dance, bo o nim dzisiaj piszemy, wystrzelony został podczas finału 13-ego Festiwalu Fajerwerków w Kounosu. Lecąc w powietrze, osiągnął pułap 2,500 stóp. W przeliczeniu na metry wynosi on około 760 metrów! Średnica bomby wynosiła niecałe 122 centymetry. Całość pozwoliła na rozbłysk wielu spektakularnych efektów. W pierwszej fazie można było dostrzec jasnopomarańczowy ogon, który po wzbiciu się na optymalną wysokość uwolnił kolejny efekt.

Masywny rozbłysk w stylu chryzantem przekształcił się w kolorowe opadające ogony. Następny etap pokazał że, wielkość bomby poszedł w parze w jakością materiału pirotechnicznego. Podczas kilkusekundowego  efektu ogonów unoszącego się w powietrzu zapierając dech w piersiach, kolejny efekt bardzo płynnie „wszedł przed szereg”. Tysiące zielonych, migających światełek a la stroboskop podsumowało innowacyjność bomby.  

Wrażenia do tej pory wzbudzają u wielu osób gęsią skórkę, ale także pozostała nutka niepewności, czy to przypadkiem nie koniec fantazji inżynierów pirotechniki? Jesteśmy przekonani, że nie. Zapewne już niedługo będziemy świadkami kolejnych rekordów. Wiecznie nienasyceni widzowie, powoli zacierają ręce!  

Podczas gdy Wy czekacie na kolejne widowiskowe pokazy fajerwerków z udziałem ogromnej ilości materiału wybuchowego, My zapraszamy Was do naszego sklepu z fajerwerkami gdzie od kilkunastu lat odpowiadamy na Wasze potrzeby, dostarczając innowacyjne fajerwerki w atrakcyjnych cenach!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixelpixelpixelpixel