🚀 OSTATNI TYDZIEŃ! - WYPRZEDAŻ POSEZONOWA DO -70%

Spektakularne pokazy fajerwerków na BonfireNight

2017-09-18
Spektakularne pokazy fajerwerków na BonfireNight

Celebracja świeta Bonfire Night z fajerwerkami

Bonfire Night zwane również Guy Fawkes Day (Noc Guya Fawkesa) – tak popularnie nazywane jest hucznie obchodzone święto ludowe z okazji rocznicy zamachu na życie króla Anglii i Szkocji - Jakuba I Stuarta. Jeden ze spiskowców – niejaki Guy Fawkes, który przewodził niewielkiej grupie katolików, został znaleziony w podziemiach parlamentu z 36 beczkami prochu.Traf chciał, iż zamach udaremniono, a król Jakub wraz z całą Izbą Gmin nie zostali elementem największego pokazu sztucznych ogni w historii Wielkiej Brytanii.

Największe pokazy sztucznych ogni w Europie

Incydent odbił się na tyle dużym echem w XVII wiecznej Europie, że do dziś, organizowane z tej okazji obchody upamiętniające to wydarzenie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podczas uroczystości, które rozpoczynają się 5 listopada, widzowie mają okazję oglądać jedne z najbardziej widowiskowych pokazów sztucznych ogni w Europie.

fajerwerki guy fawkes

Moment kulminacyjny przypada na pierwszy dzień obchodów BonfireNight, jednakże fajerwerki rozświetlają niebo nawet kilka dni. Impreza jest na tyle dużym przedsięwzięciem, że podniebne efekty błyskowe oraz wybuchy, możemy uświadczyć w całej Anglii.

Co roku z tej okazji wiele osób zaopatruje się w fajerwerki takie jak wyrzutnie, rakiety oraz petardy, aby wspólnie celebrować święto Bonfire Night.

TOP 10 pokazów pirotechnicznych
Poniżej zestawienie 10 miejsc gdzie jest możliwość oglądania największych pokazów pirotechnicznych organizowanych z okazji Bonfire Night w Anglii:
1.Battersea Park
2.Southwark
3.Crstal Palace Park
4.Alexandra Palace
5. Brent
6. Blackheath
7. Victoria Park
8. Waltham Forest
9. Bishop’s Park
10. Wimbledon Park

To co łączy wyżej wymienione miejsca to skala organizacji pokazów. Ogląda je od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób. Za sprawą wszelkich dostępnych produktów na rynku, widzowie mają okazję oglądać cały szereg efektów świetlnych na niebie. Począwszy od „Palm” ( kilkanaście ramion o różnej długości) poprzez „Peonie”(gęste kule o równomiernie rozkładających się ramionach, kończąc na „Falach” (kilkanaście złotych ramion podobnej długości z kolorową kulą  na końcu).
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixelpixelpixelpixel