OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Sznurohuk.pl Nasza nowa strona dedykowana sznurom hukowym

2023-07-04
Sznurohuk.pl Nasza nowa strona dedykowana sznurom hukowym

Sznury hukowe to produkt, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność jako narzędzie do odstraszania dzikiej zwierzyny.

Korzystają z niego koła łowieckie, ośrodki hodowli zwierzyny, gospodarstwa rolne, sadownicy i właściciel pól.

Sprawdza się doskonale do ochrony upraw, w tym kukurydzy - tak uwielbianej przez dziki - zbóż, warzyw, owoców czy też roślin. 

Ze względu na wysoką skuteczność używany jest głównie do płoszenia grubej zwierzyny, jak dziki, łosie, jelenie, sarny. 

Znajduje jednakże też zastosowanie do odstraszania mniejszych gatunków jak wilki czy lisy, a także to ochrony przed dzikim ptactwem siejącym spustoszenie w sadach i na działkach. 

Sznur hukowy został zaprojektowany w oparciu o doświadczenie łowieckie, uwzględniając behawiorystkę, nawyki i zachowania dzikich zwierząt. 

Zbudowany jest - w zależności od typu - z bawełnianej lub konopnej liny, na której przymocowane są petardy. Nasączony specjalną substancją sznur spala się bardzo powoli, co umożliwia wybuch ładunków pirotechnicznych w określonych odstępach czasowych, wynoszących średnio od 15 do 30 min. 

Ideą na której oparty jest sznur hukowy jest odstraszanie dzikiej zwierzyny poprzez imitację wystrzału z karabinu. Taki wybuch powoduje u zwierząt atawistyczny lęk i poczucie zagrożenia, gdyż kojarzy się z odstrzałem, wskutek czego oddalają się i na długo opuszczają dany teren. 

Sznury do odstraszania dzikiej zwierzyny używane są głównie do odstraszania grubej zwierzyny jak dziki, jelenie, sarny, łosie. Bywa jednakże również wykorzystywany do płoszenia mniejszych ssaków jak. np. wili czy lisy. Z kolei przez sadowników często stosowany jest do odstraszania dzikiego ptactwa, żerującego na drzewach owocowych.

Ze względu na wysoką skuteczność i związaną z tym dużą popularność sznurów hukowych stworzyliśmy stronę internetową w całości poświęconą temu produktowi. 

Strona nosi nazwę sznurohuk.pl i zawiera pełną, zebraną w jednym miejscu wiedzę na temat sznurów hukowych. 

Można dowiedzieć się z niej jakie są rodzaje sznurów, czym się charakteryzują, jakie są między nimi różnice i podobieństwa. 

Zainteresowani znajdą tam wiedzę na temat sposobów korzystania ze sznurów, tak aby przynosiły jak najlepsze rezultaty, instrukcję ich obsługi oraz wiele rad i wskazówek na co zwracać uwagę podczas ich użytkowania. 

Zamieszczone są też tam pełne dane techniczne każdego z dostępnych produktów. 

Strona ta powstała z myślą o właścicielach gospodarstw rolnych, pól uprawnych i sadownikach, ale także o osobach związanych zawodowo z dzikimi zwierzętami; kołach łowieckich i ośrodkach hodowli. Jako taka jest bogatym źródłem wiedzy i informacji dla każdego, kto boryka się z problemem dzikiej zwierzyny wchodzącej w szkodę. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony pod adresem sznurohuk.pl

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixelpixelpixelpixel