WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

Sztuczne ognie w Yanshui. Najniebezpieczniejszy festiwal fajerwerków świata!

2018-02-24
Sztuczne ognie w Yanshui. Najniebezpieczniejszy festiwal fajerwerków świata!  Sztuczne ognie w Yanshui. Najniebezpieczniejszy festiwal fajerwerków świata!  

Co?  Najniebezpieczniejszy  festiwal fajerwerków  świata!
Dlaczego? Święto oparte na pirotechnice
Kiedy? Czwartek 1 marca i piątek 2 marca 2018
Gdzie? Dystrykt Yanshui, Tainan, Taiwan  

Festiwal  w Yanshiu odbywający się  1 i 2 marca 2018 roku na Taiwanie - uznawany  za najniebezpieczniejszy event pirotechniczny- nie jest widowiskiem dla ludzi o słabych nerwach. Jego tradycja wywodzi się z początków  19 wieku podobnie jak festiwal lampionów.

W tamtym czasie przez blisko 20 lat  panowała w Azji epidemia cholery. Nękana zarazą  ludność wznosiła modły do chińskiego boga wojny Guan Gong, prosząc o pomoc  i zatrzymanie pomoru. Aby odpowiednio przywitać bóstwo mieszkańcy puszczali lampiony, a z czasem także odpalali fajerwerki. Fajerwerki na w Yanshiu przybierają specyficzną  formę „roju pszczół” .

Po odpaleniu rozpoczynających ceremonię lampionów we wszystkie strony parady wystrzeliwane są „ogniste pszczoły”.  Ulice miasta  wyglądają wtedy  jak obiekt ataku obcych z innej galaktyki.

Uczestnicy festiwalu ubrani  są w przeciwogniowe ubrania, okulary  i hełmy ochronne. Tak przygotowani rzucają się w wir wystrzałowej zabawy, przy akompaniamencie odbijających się od ich  kombinezonów  i kasków fajerwerków. W pewnym monecie zamęt cichnie i rozpoczyna się druga część celebracji. Oczy wszystkich wznoszą się do góry aby podziwiać epicki pokaz sztucznych ogni wysoko na niebie,  będący uwieńczeniem festiwalu.

Jeśli zamierzacie się wybrać na celebracje w Yanshui nie musicie martwić się brakiem odzieży ochronnej.  

Lokalne sklepy oferują bogaty wybór  specjalnych przeciwogniowych kombinezonów hełmów i gogli. Dzięki nim będzie mogli bezpiecznie zanurzyć się w pirotechnicznej kanonadzie. A zgodnie z lokalnymi wierzeniami -  im więcej razy zostaniecie trafieni fajerwerkami, tym więcej szczęścia przyniesie wam  bieżący rok.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixelpixelpixelpixel