OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Wyrzutnie i wulkany/fontanny

2016-08-10
Wyrzutnie i wulkany/fontannyWyrzutnie
Najpopularniejsze produkty, zwane także kostkami lub bateriami. Produkty te różnią się od siebie ilością strzałów, zawartością materiałów pirotechnicznych w rurkach, zróżnicowaniem efektów, kątem wystrzeliwanych ładunków oraz kalibrem.

Im większy kaliber tym rozpryskujące się na niebie efekty są większe. Pamiętajmy także że większy kaliber (większa zawartość użytej masy pirotechnicznej) przekłada się zazwyczaj na cenę wyrzutni. Baterie możemy podzielić także ze względu na ich dynamikę pracy. Oferujemy zarówno wyrzutnie szybkie i dynamiczne oraz wyrzutnie które wystrzeliwują ładunki wolniej jednak czas pracy kostki jest znacznie dłuższy.

Baterie są także grupa fajerwerków gdzie mamy największy wachlarz efektów. Wśród efektów wizualnych znajdziemy tutaj wierzby, palmy, smocze ogony czy bardzo popularne chryzantemy.

Przed odpaleniem wyrzutni prostej upewnijmy się że nad wyrzutnią nie znajdują się żadne przeszkody (korony drzew, elementy budynków). W przypadku wyrzutni kątowej musimy dodatkowo upewnić się ze po bokach mamy wolna przestrzeń.

Często użytkownicy baterii niepotrzebnie zrywają górną warstwę kostki, jest to niepotrzebne a wręcz nie wskazane. Siła wyrzuty bez problemu rozerwie górna folię ochronną kostki, tak więc wystarczy ze ułożymy wyrzutnie na płaskiej powierzchni oraz po sprawdzeniu czy nie ma żadnych przeszkód odpalimy końcówkę lontu po czym natychmiast oddalimy się na bezpieczna odległość.

Fontanny
Kolejna grupą fajerwerków są wulkany zwane także fontannami. W odróżnieniu od rakiet i wyrzutni, efekt fontanny rozpoczyna się od samej ziemi na wysokość sięgająca nawet 8 metrów!.

Wulkany stopniowo wznoszą strumień iskier w górę po czym w kulminacyjnym momencie osiągają swoją maksymalna wysokość, następnie strumień stopniowo opada.

Czas trwania efektu wulkanów zależy od ich wagi i wielkości, najczęściej płoną od kilkudziesięciu sekund do minuty. Najpopularniejszymi wielkościami wagowymi wulkanów są: 300g, 500g, 1000g oraz 1500g.

Oczywiście ich masa bezpośrednio przekłada się na bogactwo efektu oraz wysokość efektów. Wulkany używamy tylko na otwartym powietrzu, ustawiając je na stabilnej powierzchni. Następnie odpalamy lont znajdujący się na czubku wulkanu i oddalamy się do bezpiecznego miejsca.

Fontanna idealnie nadaje się do budowania narastającej atmosfery przed wystrzeleniem większych wyrzutni a także idealne nadaje się na imprezy urodzinowy i weselne, oraz dla osób które nie lubią dużego huku wywoływanego przez wyrzutnie czy petardy.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixelpixelpixelpixel