OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Zapalniki elektryczne

2016-08-18
Zapalniki elektryczne

Zapalniki Elektryczne

Zapalniki elektryczne stanowią niezastąpiony element w arsenale każdego pirotechnika. Ich główną funkcją jest rozszerzenie zakresu kontroli nad odpalanymi fajerwerkami oraz umożliwienie zdalnego sterowania pokazem.

Dzięki ich zastosowaniu możemy z bezpiecznej odległości kontrolować detonacje naszych fajerwerków. Umożliwia to także precyzyjne odpalanie poszczególnych ładunków w wybranej przez nas kolejności i konfiguracji.

Zastosowanie zapalników elektrycznych

Podczas pokazów fajerwerków łączy się zapalniki elektryczne z systemem zdalnego odpalania za pomocą specjalnego przewodu typu TDY tzw. krosówki. Inicjacja zapłonu fajerwerków następuje za pomocą impulsu elektrycznego przesyłanego od systemu przez krosówkę do zapalnika, na którego końcu iskra zapala czarny proch w ładunku pirotechnicznym.

Poza profesjonalnymi pokazami sztucznych ogni zapalniki elektryczne znajdują też zastosowanie w amatorskich instalacjach pirotechnicznych. Za ich pomocą możemy np. bezpiecznie, z odległości odpalić petardę lub rakietę.

Można do tego celu użyć zwykłego lontu, ale wtedy między odpalaniem końcówki lontu, a inicjacją ładunku pirotechnicznego będzie miała miejsce zwłoka czasowa, gdyż lont spala się w określonym tempie, podczas gdy impuls elektryczny przechodzi błyskawicznie.

Zapalniki elektryczne mogą mieć różne długości; 0,2m. 05.m, 1m, 2m. 5m. Oporność 1,4-2,8 Ω. Do odpalenia używa się baterii lub akumulatora o napięciu od 1,5V do 12V.

Zapalniki i lont można zakupić w naszym sklepie stacjonarnym w Poznaniu przy ul.Jackowskiego 21 lub w naszym sklepie internetowym w dziale z zapalnikami.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixelpixelpixelpixel