WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

Fajerwerki w różnych kulturach świata

2023-02-20
Fajerwerki w różnych kulturach świata

Różne tradycje związane z fajerwerkami

Fajerwerki są popularne na całym świecie i są wykorzystywane w różnych kulturach i przy różnych okazjach.Oto kilka przykładów, jak fajerwerki są wykorzystywane w różnych kulturach:

Fajerwerki w Nowy Rok Chiński

Chiński Nowy Rok - chiński Nowy Rok, zwany też Świętem Wiosny, jest jednym z najważniejszych świąt w Chinach.

Fajerwerki są integralną częścią tego święta i są wykorzystywane w celu odstraszenia złych duchów oraz powitania Nowego Roku. Chiński Nowy Rok, znany także jako Chińskie Święto Wiosny lub Święto Księżyca, jest jednym z najważniejszych świąt w kulturze chińskiej i jest obchodzony co roku w różnym terminie w zależności od kalendarza księżycowego. Zwykle przypada między 21 stycznia a 20 lutego.

Fajerwerki w Święto Diwali 

Diwali - to hinduskie święto światła, które obchodzone jest w Indiach i innych krajach.

Fajerwerki są używane, aby oświetlić niebo i stworzyć wspaniałą atmosferę podczas tej okazji. Diwali, zwane także jako Święto Świateł lub Festiwal Świateł, jest hinduskim świętem, które jest obchodzone przez miliony osób na całym świecie. Diwali jest uważane za jedno z najważniejszych i największych hinduskich świąt, które odbywa się raz w roku, w okresie między październikiem a listopadem.

Fajerwerki w Święto Hanami

Hanami - Hanami to japońskie święto kwiatów wiśni, które obchodzone jest wiosną. Choć to zasadniczo święto kwiatów, fajerwerki są wykorzystywane w celu uświetnienia tej okazji i dodania magii do nocnego widoku. 

Fajerwerki w Dzień Niepodległości 

Dzień Niepodległości - w Stanach Zjednoczonych fajerwerki są tradycyjnie wykorzystywane w Dniu Niepodległości, aby uczcić rocznicę ogłoszenia niepodległości kraju. Fajerwerki są integralną częścią obchodów Dnia Niepodległości w Stanach Zjednoczonych i stanowią ważny symbol wolności, patriotyzmu i dumy z kraju.

Fajerwerki w Nowy Rok 

Nowy Rok - fajerwerki są wykorzystywane w celu powitania Nowego Roku na całym świecie, w tym w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i innych regionach.

W dużych miastach organizowane są profesjonalne pokazy fajerwerków, w czasie których tysiące ludzi zbiera się w jednym miejscu, aby podziwiać spektakl świetlny i dźwiękowy. Ludzie kupują też sami fajerwerki takie jak petardy, rakiety, wyrzutnie, zimne ognie by w ten sposób uczcić Nowy Rok.

Fajerwerki na festiwalach

Fajerwerki można podziwiać także podczas licznych festiwali na całym świecie. Biorą w nich udział największe firmy w branży pirotechnicznej. Budżety pokazów pirotechnicznych nie rzadko przekraczając setki tysięcy złotych!

  • Międzynarodowy Konkurs Fajerwerków w Cannes - coroczny konkurs, który odbywa się w sierpniu we francuskim Cannes. To jeden z najważniejszych konkursów fajerwerków na świecie, który przyciąga setki tysięcy widzów z całego świata.
  • Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni w Montrealu - to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Kanadzie w lipcu i sierpniu. Festiwal przyciąga tysiące turystów, którzy chcą podziwiać piękne pokazy fajerwerków i cieszyć się atmosferą miasta.
  • Festiwal Fajerwerków w Sydney - to jedno z największych wydarzeń w Australii, które przyciąga wiele tysięcy turystów. Festiwal odbywa się co roku w Sylwestra, a pokazy fajerwerków organizowane są nad zatoką Sydney.
  • Festiwal Fajerwerków na Malcie, zwany "L'International des Feux d'Artifice" jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych festiwali fajerwerków na świecie. Festiwal odbywa się corocznie w Valletcie, stolicy Malty, i przyciąga najlepszych pirotechników z całego świata. Festiwal trwa przez kilka dni i składa się z pięknych pokazów fajerwerków, które odbywają się nad zatoką Grand Harbour. Każdego wieczoru widzowie mogą podziwiać różne sekwencje fajerwerków, w których wykorzystywane są różne kolory, wzory i efekty dźwiękowe.
  • Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Monte Carlo - to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Księstwie Monako. Festiwal przyciąga firmy pirotechniczne z całego świata i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży fajerwerków.Festiwal Sztucznych Ogni w Vancouver - to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Kanadzie w lipcu. Festiwal przyciąga tysiące turystów, którzy chcą podziwiać piękne pokazy fajerwerków.
  • Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Pyronale to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Berlinie, w Niemczech. Wydarzenie ściąga najbardziej utalentowane grupy pirotechników z całego świata. 

Fajerwerki na festiwalach w Polsce 

W Polsce odbywa się wiele festiwali fajerwerków, zarówno tych mniejszych, lokalnych, jak i większych, organizowanych na szczeblu ogólnopolskim. Najbardziej znane z nich to: 

  • Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic - to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Szczecinie. Festiwal przyciąga najlepsze ekipy pirotechniczne z całego świata i jest jednym z najważniejszych wydarzeń pirotechnicznych w Polsce.
  • Festiwal Ognia i Wody to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Nysie. Festiwal przyciąga tysiące turystów i miłośników fajerwerków z całej Polski i z zagranicy. Podczas Festiwalu Ognia i Wody występują ekipy z całego świata, które rywalizują ze sobą o tytuł najlepszego pokazu fajerwerków.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixelpixelpixelpixel